Spor İl Müdürü Kısacık,” Sıcak Havada Spora Dikkat”

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Yaz aylarında yapılan sporaşırı sıcak havalarda değil, sabah erken saatlerde veya akşam saatlerinde yapılmalıdır”

Spor İl Müdürü Kısacık,” Sıcak Havada Spora Dikkat”

banner390
Karaman’da aşırı sıcakların yaşandığı bugünlerde sporun bilinçli bir şekilde yapılması gerektiğini belirten Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,yaz aylarında aşırı sıcak havalarda yapılan sporun sabah erken saatlerde veya akşam saatlerinde yapılması ve spor sırasında sık sık ve az bir şekilde sıvı alınması gerektiğini söyledi.

Özellikle belirli bir yaşa gelmiş ve düzenli spor yapma alışkanlığı olmayan kişilerin aşırı sıcak havalarda daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Kısacık,”Düzenli spor yapma alışkanlığı olmayan vatandaşımız mutlaka bir sağlık kontrolünden geçmelidir. Yaz aylarında uygulananspor programı, kış aylarında uygulanan programdan farklı olacak şekilde ayarlanmalı ve 30-35 dakikayı aşan yorucu programlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca aşırı sıcak havalarda vücuda fazla yüklenilmesi durumunda nabız biranda yükseldiği için kalp rahatsızlıklarına ve sakatlanmalara yol açabilir” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.