banner417
banner425
01 Kasım 2014 Cumartesi 11:54
32 Okunma
Tayfun Taşdemir, Hedeflerini Anlattı
banner416
Milli Takımlar bazında 3 defa 3 Bant Dünya Şampiyonu olan Tayfun Taşdemir, dünya çağında yerini sağlamlaştırmak istediğini söyledi.

Malatya’da bilardo sporcularıyla bir araya gelen Taşdemir, bilardo da sportif anlamda Türkiye’nin başarılı olduğunu belirtti. Bilardo sporunda dünyanın en iyi 2-3 ülkesi arasında yer aldıklarını ifade eden Taşdemir, "Yüksek kalitede oyunculara sahibiz. Çeşitli dallarda 6-7 Dünya ve Avrupa şampiyonlarımız var. Sportif anlamda inanılmaz başarılıyız" dedi.

"TÜRKİYE’DE BÜYÜK POTANSİYEL VAR"

Taşdemir, son yıllarda organizasyon anlamında problemlerin olduğunu dile getirerek, "Federasyondan kaynaklanan problemler vardı. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığına Ersan Ercan’ın gelmesiyle birlikte bilardo camiasında inanılmaz bir heyecan oluştu. Ben bilardo sporunun iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Çünkü Türkiye’de hem oyuncu hem de izleyici bazında büyük bir potansiyel var. Binlerce masası, oyuncusu ve seyircisi olan bir sektörde, maalesef organizasyon anlamında başarısızdık. Ama bundan sonra yapılacak organizasyonlarla, özellikle halkla çok fazla buluşacağımıza inanıyorum. Oyuncu anlamında da daha fazla dünya şampiyonluğu gelebilir. Çok iyi oyunculara sahibiz ve bu oyunculardan büyük başarılar gelebilir" diye konuştu.

"HEDEFİM HER ZAMAN DAHA İLERİYE GİDEBİLMEK"

Milli takımlar bazında Dünya ve Avrupa şampiyonluklarının bulunduğunu hatırlatan Taşdemir, defalarca Türkiye şampiyonluğu elde ettiğini belirtti.

Ferdi anlamda Dünya ikinciliğinin olduğunu vurgulayan başarılı sporcu, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Hedefimiz tabi ki her zaman ilerisi. Çünkü sporda dün diye bir şey yok. Dün yaptığınız başarılar, keyfiyet ve tecrübe anlamında bir bilgidir. Ama sporda her zaman bugün ve yarın vardır. Benimde hedefim her zaman daha ileriye gidebilmek. Bilardonun diğer sporlardan kültürel anlamda ayrılan bir özelliği var. Masa içerisindeki bilgi maalesef bitmiyor ve her gün devam ediyor. Devamlı üretmeniz gereken bir spor dalı. Bu anlamda bilardo, öğrenilmesi gerçekten çok zor ve devamlı öğrenilmesi gereken bir spor. Benim amacımda devamlı öğrenmek ve dünya çapında yerimi sağlamlaştırmak. Bireysel hedefim dünya klasmanında bir numaraya çıkabilmek. Bunun için yeterli gücüm var."

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426