Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası Karaman’da Yapılacak

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Judo İl Temsilciliği 2015-2016 yılı faaliyet programında yer alan Türk Devletleri Judo Olimpiyatları Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Karaman’da yapılacak.

Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası Karaman’da Yapılacak

banner390

Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapılacak olan ve Karaman judo takımının da yer aldığı şampiyonada Konya, Afyon, Kilis, Kırıkkale, Mersin, Hatay, Ankara, Niğde, Malatya, Kırşehir, Aksaray, Rize, Bilecik, Artvin, Bartın, Antalya, Manisa, Kastamonu, Erzurum, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Suriye’den beş yüzün üzerinde sporcu birincilik mücadelesi verecek.
Şampiyonada minikler, yıldızlar ve ümitler kategorisinde yarışacak olan judocular, kızlarda ve erkeklerde toplam 48 sıklette dağıtılacak madalyalar için yarışacak. Şampiyona ile ilgili bilgi veren Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, ”Karaman yine büyük bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Minikler, Yıldızlar ve Ümitler kategorisinde yapılacak olan Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası’nda kızlar ve erkekler kategorisinde beş yüzün üzerinde sporcumuz birincilik için ter dökecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular hem şampiyonluk mücadelesi verecek, hem de son durumlarını görme şansı yakalayacaklar. Bu bakımdan böyle bir şampiyonanın yapılması sporcular ve antrenörler açısından büyük önem taşımaktadır. 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gerçekleşecek şampiyonaya tüm Karamanlı sporseverleri bekliyoruz” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.