banner417
11 Haziran 2013 Salı 12:16
1044 Okunma
Ücretsiz Yaz Okulları Kayıtları Devam Ediyor
banner416
    Gençlik ve Spor Bakanlığı, çocuklarımızın yaz aylarındaki vakitlerin daha verimli geçirebilmesi için ‘Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganıyla yaz spor okullarının kapılarını miniklere sonuna kadar açıyor.

   Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından yürütülecek yaz spor okulları, okullar biter bitmez faaliyetlerine başlayacak. Son ders zili çaldıktan hemen sonra kapılarını açacak olan yaz spor okulları için kayıtlar belirlenen merkez noktalarda başladı.

ÇOCUKLARIMIZ SPORA YÖNLENDİRİLECEK

   Büyüyen, gelişen ve genç nüfusa sahip ülkemizde gençlik ve spor eğitimi faaliyetlerinin önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu amaçla çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, 81 il merkezi ve ilçelerimizde her yıl uygulanan spor merkezleri bu yaz çocuklarımızın spor yapabilmesi için daha verimli kullanılacak.

    Bugüne kadar başarıyla uygulanan ‘İl Spor Merkezleri’ her geçen gün daha geniş kitlelere hitap ediyor. Yaz spor okullarımız her yıl illerin spor tesisleri, eğiticileri, okulların tatil oluşu esas alınarak Haziran ayında faaliyete başlıyor. 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençler için “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın”  İl Müdürlüğümüzce faaliyetlere başladı.

Son Güncelleme: 12.06.2013 11:39
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64