banner414
27 Aralık 2014 Cumartesi 01:13
29 Okunma
Yiğiner'den adaylık açıklaması

ANKARA (AA) - Ankara Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, MKE Ankaragücü Kulübü başkanlığına aday olmayacağını söyledi.

Yiğiner, başkanlıktan istifa ettiği MKE Ankaragücü Spor Kulübünün yaklaşan kongresi öncesi Gölbaşı ilçesindeki bir programdan çıkışında AA muhabirine açıklama yaptı.

Ankaragücü’nün köklü ve Cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık etmiş bir kulüp olduğunu belirten Yiğiner, “Ankaragücü yüz dört yaşında asırlık bir çınar, ama maalesef üç dört sezondur sıkıntılarla mücadele ediyor. 10 Ocak’ta genel kurul var. Genel kurul için şu ana kadar bir aday çıkmadı. Aday olmayı düşünmüyorum” diye konuştu.

MKE Ankaragücü’nün borçlarının çok fazla olduğunu vurgulayan Yiğiner, şunları söyledi:

“Biz iki yıl bu mücadeleyi yaptık ama borçlar öde öde bitmiyor. Süper ligden kalan borçlar ve iki takımın birleşmesinden doğan borçlar var. Biz iki yıl borç ödedik. Borçların yarısından fazlasını bitirdik. Ama bizler de yorulduk. Gereken desteği bulamadık. Bundan sonraki dönemde de bulacağımızı tahmin etmiyoruz. Aday olmayı bende, yönetici arkadaşlarımız da düşünmüyoruz.”

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64