banner417
banner425
26 Kasım 2015 Perşembe 13:14
354 Okunma
Yunuskent Spor Merkezi Engelli Vatandaşlara da Hizmet Verecek
banner416

Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yunus Kent Spor Merkezi’nde, spor yapmak isteyen engelli vatandaşlar artık özel bir mekâna kavuşmuş olacak. Görme engelli ve işitme engellilerin yanı sıra spor yapabilecek durumda olan eksik uzuvlu vatandaşlar da bu hizmetten faydalanabilecekler. Engelliler hafta içi Salı ve Perşembe günleri seanslara katılabilecekler. Spor yapmak isteyen engelli vatandaşlar için Karaman Belediyesi ücretsiz servis hizmeti de sağlayacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Karaman Belediyesi olarak verdiğimiz hizmetlerde engelli vatandaşlarımızı her zaman düşünüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın spor ile hayata tutunmaları, kendilerini toplumumuzdan soyutlamamaları ve sağlıklı bir bedene sahip olmaları amacıyla Yunus Kent Spor Merkezi haftanın iki günü engelli kardeşlerimize hizmet verecek. Merkezde, programlı olarak seanslar halinde bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli vatandaşlarımız doyasıya spor yapacaklar" dedi. 

Yunus Kent Spor Merkezi'ne kayıt yaptırmak isteyen engelli vatandaşlar, Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne müracaat edebilirler.

Son Güncelleme: 26.11.2015 22:23
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426