Karaman'da uzun zamandan beri yapılmayan yüzme il birinciliği yarışları büyük bir coşkuyla yapıldı. Toplam 86 sporcunun katıldığı yarışlarda okullu yüzücüler kupa için kıyasıya yarıştılar.
Fikret Ünlü Olimpik yüzme havuzunda güzel bir günde gerçekleştirilen yarışlara halkımızdan ilgi büyüktü.İlk defa müsabaka deneyimi yaşayacak olan minik sporcularımızın heyecanı yarışlara ayrı bir renk katarken müsabaka öncesi yapılan seremoni ve gösteriler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Minikler,küçükler,yıldızlar ve gençler kategorisinden oluşan müsabakada sporcular kelebek,kurbağalama ve serbest stilde yarıştılar.
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tecrübeli yüzme antrenörlerimiz,müsabakanın oldukça verimli geçtiğini belirtirken, böyle organizasyonlarla Karaman'da yüzme branşını canlandırmak istediklerini ve daha fazla lisanslı sporcuyu bünyelerine katarak Türkiye ve Avrupa da İlimizi temsil edecek başarılı sporcular yetiştirmek istediklerini belirttiler.
Yüzme il birinciliği müsabakası dereceye giren sporcuların belirlenmesi ve takdir gören ödül töreni ile son bulurken, törenden sonra müsabakaya katılan sporculara katılım belgelerinin verilmesi sporcuları oldukça mutlu etti.
Müsabaka sonunda alınan sonuçlar ise;
50 M SERBEST KIZ (1999)
1-Fatma Ağaoğlu
2-Zekavet Ağaoğlu
3-Nevin Tokbaş
50m KURBAĞA ERKEK(2003)
1-Eren Celal
2-Mehmet Alper Bayraç
3-Enes Barubay
50m KURBAĞA ERKEK(Açık Yaş)
1-Hasan Hüseyin Kozan
2-Mustafa Güntürk
3-Ahmet Kılıçarslan
50m KURBAĞA KIZ(Açık Yaş)
1-Fatma Ağaoğlu
2-Zekavet Ağaoğlu
50m KELEBEK ERKEK(Açık Yaş)
1-Hasan Hüseyin Kozan
2-Ahmet Kılıçarslan
3-Hüseyin Topbaş
25m SERBEST KARIŞIK
1-Kürşat Yazıcı
2-İlayda Ördoğlu
25m SERBEST(2006-2007 Karışık)
1-Yiğithan Özcihan
2-Tuana Dural
3-Nida Yigen
50m SERBEST ERKEK(2003)
1-Abdullah Özcihan
2-Ahmet Dilek
3-İbrahim Burak
50m SERBEST KIZ(2003)
1-Doğa Benlioğlu
2-Sena Ağaoğlu
3-Ecmel Hilal Bayraç
50m SERBEST ERKEK(2003)
1-Yasin Eren Celal
2-Mert Yigen
3-Berktan Tokgöz
50m SERBEST ERKEK(2000-2001)
1-Mehmet Onur Güntürk
2-Mustafa Topbaş
3-Hüseyin Topbaş
50m SERBEST ERKEK
1-Hasan Hüseyin Kozan
2-Ahmet Beyazıt Kılıçarslan
3-Enes Barsbay