Cumhurbaskanligi Turkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda degisiklik

- Bu yıl 24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 52'ncisi düzenlenecek organizasyonun startının İstanbul'dan verilmesi ve parkura Kapadokya'nın dahil edilmesi planlanıyor

Cumhurbaskanligi Turkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda degisiklik

banner390


ANKARA (AA) - Bu yıl 52'ncisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda değişikliğe gidilmesi öngörülüyor.

Federasyon yetkililerinden edinilen bilgiye göre, daha önceki yıllarda final etabına ev sahipliği yapan İstanbul'da, bu kez yarışın startının verilmesi planlanıyor.

Organizasyon bitiş tarihinin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına denk gelmesi nedeniyle yaşanabilecek güvenlik sorunları açısından böyle bir kararın alınması düşünülüyor.


- Bisikletçiler "peri bacaları"ndan geçecek


Türkiye'nin güzelliklerinin dünyaya tanıtımı açısından büyük önem taşıyan organizasyonun parkuruna, bu yıl peri bacalarıyla ünlü Kapadokya da dahil edilecek.

Daha önceki senelerde Ege ve Akdeniz sahillerinin ön planda tutulduğu yarışta bisikletçiler, bu kez İç Anadolu Bölgesi'nde de pedal çevirecek.

İlk kez "Marmara Bisiklet Turu" adıyla 1965'te düzenlenen organizasyonun 2016 yılı parkurunda, bisikletçilerin Kapadokya, Aksaray ve Konya güzergahlarını takip ederek Alanya'ya ulaşması hedefleniyor.

24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu güzergahının şu şekilde belirlenmesi öngörülüyor:

İstanbul, Kapadokya, Aksaray, Konya, Alanya, Kemer, Elmalı, Muğla ve Selçuk.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.