Milli guresci Riza Kayaalp'ten iyi haber

- İstanbul'daki turnuvada sakatlanan Rıza Kayaalp, antrenmanlara başlamaya hazırlanıyor - Rıza Kayaalp: "İlk hedefim 6. kez Avrupa şampiyonu olmak. Daha sonrasında ise olimpiyat altın madalyası hayalimi gerçekleştirmek"

Milli guresci Riza Kayaalp'ten iyi haber

banner390

YOZGAT (AA) - İstanbul'da düzenlenen Uluslararası 34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nda sağ baldırında yaşadığı sakatlık nedeniyle müsabakayı yarıda bırakan milli güreşçi Rıza Kayaalp, sülük tedavisi sonrası sakatlığının yüzde 90 oranında iyileştiğini bildirdi.

Rıza Kayaalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce antrenmanlarda bu tür sakatlıklar yaşadığını, maç esnasında ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

Sakatlığının önemli olmadığını ifade eden milli güreşçi, "34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'na iyi başladım. Rakibimi yerden kaldıracağım sırada ayağım kaydı ve rakibim bacağımın üzerine düştü. Rakibimin üzerime düşmesiyle birlikte sağ baldırımda bir sakatlık oluştu ve maçı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Bu sakatlığı çok önemli görmüyorum. Sülük tedavisiyle sakatlığım yüzde 90 oranında iyileşti" diye konuştu.

İstanbul'da kampa katılacağını belirten Rıza Kayaalp, şöyle devam etti:

"14 Şubat-6 Mart arasında Avrupa Güreş Şampiyonası için hazırlık kampımız var. Kamp öncesi sakatlığım tamamen geçmiş olur. Şu anda yürüyüş ve ağırlık çalışması yapıyorum. Sakatlığım yüzde 90 iyileşti. Birkaç güne kadar inşallah antrenmanlara başlayacağım. Mart ayında Avrupa Güreş Şampiyonası var. Şu anda ilk hedefim 6. kez Avrupa şampiyonu olmak. Daha sonrasında ise olimpiyat altın madalyası hayalimi gerçekleştirmek."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.