"Sporun Gucu Genclerle"

- Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF), Yeşilay Cemiyeti'nin desteğiyle başlattığı "Sporun Gücü Gençlerle" projesini tanıttı - AASKF Başkanı Kandazoğlu: "Bağımlılıkla mücadelede en etkili ve maliyeti düşük yöntem, gençlerin madde kullanımına başlamasını önlemektir"


banner390

ANKARA (AA) - Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF), Yeşilay Cemiyetinin destek verdiği "Sporun Gücü Gençlerle" projesini tanıttı.

AASKF'da yapılan tanıtım toplantısına, AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, federasyon ve Yeşilay Cemiyeti yetkilileri katıldı.

Kandazoğlu, projenin tanıtımından sonra yaptığı açıklamada, bağımlılıkla mücadelede en etkili ve maliyeti düşük yöntemin, gençlerin madde kullanımına başlamasını önlemek olduğunu söyledi.

Projenin "özünü", medyanın ve futbolun gücünün kullanılarak tüm dünyada ciddi bir halk sağlığı sorunu haline gelen madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak şeklinde tanımlayan Kandazolu, Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi ile bağımlılıkla mücadele konusunda ortak hareket edeceklerini dile getirdi.

Gençlerbirliği, Osmanlıspor, İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı ve amatör futbol takımlarından oluşturulacak karmanın mücadele edeceği bir turnuva düzenleyeceklerini kaydeden Murat Kandazoğlu, Nisan ayında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda düzenlenecek organizasyonun 2 gün süreceğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.