banner417
banner444
13 Kasım 2014 Perşembe 10:39
20 Okunma
Ergene Zabıtası, Pazarın Tezgah Alanlarını Belirledi
banner416
Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisindeki semt pazarlarının tezgah yerlerinin belirgin olması için çizim çalışmalarına başladı.

İlçe genelinde belirlenen pazar alanlarının çizim ve ölçüm çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Ergene Zabıtası, haftanın her günü değişik mahallelerde kurulan pazar yerlerinin çizimini yaparak, herhangi bir karışıklık olmaması için tezgah alanlarını numaralandırıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, "Pazar alanlarında düzeni sağlamak amacıyla numaralandırma ve çizim çalışmalarımız devam etmektedir. Numara ve çizim çalışmaları sayesinde vatandaşlarımızın kaç numaralı tezgahtan mal aldıklarını bilmesi huzur ve güvenin sağlanması açısından önem taşımaktadır. Seyyar pazarcılar için kendi alanları içinde düzenli bir yapı oluşturularak yer tartışmaları da çalışmalarımız sayesinde son bulacaktır" dedi.

Ayrıca ekipler, Ergene Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ile iş birliği çalışmalarını sürdürerek Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallesinin pazar yerlerinin ve pazar levhalarının güncelleme çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426