banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 12:34
20 Okunma
Malkara Tso’da İlk Yardım Eğitimi
banner416
Tekirdağ Tabip Odası İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından Malkara ilçesindeki özel kuruluşlarda çalışan işçi ve personele ‘Temel İlk Yardım Eğitimi’ verildi.

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen kursa yaklaşık 20 kişi katıldı. Uysal Madencilik, Ünal Peynircilik, Karyem, Yaman Peynircilik, Pullukçu Madencilik Güngör Metal şirketlerinde çalışan işçiler, 2 gün olmak üzere toplam 16 saat eğitime tabii tutuldu.

Malkara’daki eğitime katılan kursiyerlere teknik ve temel yöntem bilgilerini anlatan İlk Yardım Eğitmeni Fadime Mikel, "Sağlık Bakanlığı’nın 24762 sayılı İlk Yardım Yönetmeliğine göre tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan iş yerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, en az Temel İlk Yardım Eğitimi sertifikası almış ilk yardımcının bulundurulması zorunludur. Bu Yönetmeliğe göre ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren özel ve resmi tüm işletmelerin çalışanlarının belirli bir bölümünün 16 saatlik Temel İlk Yardım Eğitimi alması zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimler her ilin il sağlık müdürlüğünden eğitim verme yetkisini almış kurumlar tarafından verilmektedir. Eğitimler en az 8 en fazla 20 katılımcının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim sonunda eğitime katılan kursiyerler adına sertifika ve kimlik kartları düzenlenmektedir" ifadelerini aktardı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426