Malkara’da Kan Bağışına Büyük İlgi

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Kızılay Şube Başkanlığı ve Edirne Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Kan Bağışı Kampanyası’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.Kan bağışlamak...

Malkara’da Kan Bağışına Büyük İlgi

banner390
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Kızılay Şube Başkanlığı ve Edirne Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Kan Bağışı Kampanyası’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kan bağışlamak için sıraya geçen vatandaşlar, böyle bir kampanyada yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, kan vermenin hayat kurtardığını söyledi. Malkara’da her geçen gün artan ilgiden memnun olduklarını ifade eden Kızılay Kan Merkezi Uzmanları, "Malkara halkı kan bağışı konusunda çok duyarlı. Bunu görüyoruz, anlıyoruz. Her ünite kan kurtarılmayı bekleyen üç can demektir. Kan vermenin başlıca faydalarını şöyle sıralayabiliriz, kan kendini yeniler, kemik iliği yağlanmasını önler, kalp krizi riski azalır. Halkımızın da bunları bilerek kan vermesi olan ilgiyi daha da artıracaktır" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.