Nkü’de 16. Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Geleneksel Aşure günü etkinliğinin 16’ncısı düzenlendi.Halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan etkinliğe katılan NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal,...

Nkü’de 16. Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi

banner390
Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Geleneksel Aşure günü etkinliğinin 16’ncısı düzenlendi.

Halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan etkinliğe katılan NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, aşurenin geleneksel bir önemi olduğunu belirterek, "Ananelerimizi, geleneklerimizi birlikte yaşatıyoruz. Bu vesile ile Tarla Bitkileri bölümüne böyle bir gelenek başlattığı için teşekkür ediyorum. Daha önemlisi öğrencilerimizi, akademik idari personelimizi bir araya getirdiği için, birlikte paylaşmayı ve paydaş olmanın bilincini bu vesile ile sunduğu için teşekkür ediyoruz" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ikili anlaşma imzalamak için Namık kemal Üniversitesi’nde bulunan Arnavutluk’un Durres Alexandre Moisiu Üniversitesi Rektörü Prof. Mithat Mema, halk oyunları ekibine çiçek takdim ederken, aşure yapımında emeği geçen Mebrure Geçgel’e Alman Münih Teknik Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Markus Lienkamp günün anısına çiçek takdim etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.