banner414
24 Kasım 2014 Pazartesi 16:13
30 Okunma
Tekirdağ’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı
Tekirdağ’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Valilik Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törende İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından çelenkler Atatürk Anıtı’na sunuldu. Öğretmenler Günü etkinlikleri Belediye Kültür Merkezi’nde Gündoğdu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı ile devam etti.

Programda aday öğretmenler adına konuşma, Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli aday öğretmen Nurettin Akşahin tarafından yapılırken, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler yaptı.

Aday öğretmenliği sona eren öğretmenlerin yemin etmesi ile devam eden programda, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ile öğretmenler ve öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Ali Yerlikaya ve protokol tarafından verildi. Kutlama programı, Gündoğdu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programın sunumuyla sona erdi.

Programa Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler ve öğretmenler katıldı.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64