banner417
19 Aralık 2014 Cuma 09:17
33 Okunma
Tekirdağ’da Başarılı Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldı
banner416
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi ile KOSGEB Tekirdağ İl Müdürlüğü ortaklığında kendi işini kurmak isteyen kadınlar için düzenlenen girişimcilik eğitimi sonrası başarılı olanlara sertifikaları Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Tolga Erkan tarafından verildi.

Süleymanpaşa Belediyesi’nde düzenlenen tören öncesi Başkan Eşkinat ve KOSGEB yetkilileri girişimci kadınların projelerini tek tek dinlerken kredi ve hibe desteği öncesi projelerinde yapılabilecek geliştirmeler hakkında önerilerde bulundu.

Kadınların girişimcilere gerekli desteğin verileceğini belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sertifika almaya hak kazananların örnek teşkil ettiğini ifade ederek, "KOSGEB Müdürü Tolga Erkan ile birlikte bütün kursiyerlerin projelerini dinledik. Açıkçası çok etkilendiğimiz projeler de oldu. Süleymanpaşa Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde çalışmalar devam edecek. Sizler bu işbirliğinin ilk kursiyerlerisiniz. Sizin başarılı, iyi örnekler olmanız gerekir ki gerisi gelsin. Bizler Süleymanpaşa Belediyesi ve KOSGEB olarak kadın girişimcilerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Elimizden geldiğince 2015 yılında da bu çalışmalara devam edeceğiz. Sizlere projelerinizde ve yaşamınızda başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Eşkinat’ın ardından söz alan KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Tolga Erkan, girişimci kadınların ilk adımlarını attığını belirterek, "İlk kez belediye ile böyle bir organizasyon yaptık. Sizler çok iyi örnekler oluşturursanız bunun devamı gelecek. Artık hepiniz girişimci adayısınız. Bundan sonra girişimci, sonra da kobi olacaksınız. Her türlü bilgi için bizlere ulaşın. Sizlere tek uyarım 3. şahıslardan, aracılardan uzak durun. Merkezimizde sizlere yardımcı olmak için bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64