Tekirdağ’da Halk Ve Ruh Sağlığı Günlerinde Depresyon Konulu Seminer Düzenlendi

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi Halk Ruh Sağlığı Günleri, Depresyon konulu seminer ile devam etti.Belediye Kültür Merkezi’nde Psikiyatri Uzman Dr. Mehmet Doğan tarafından verilen seminere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Depresyon...

Tekirdağ’da Halk Ve Ruh Sağlığı Günlerinde Depresyon Konulu Seminer Düzenlendi

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi Halk Ruh Sağlığı Günleri, Depresyon konulu seminer ile devam etti.

Belediye Kültür Merkezi’nde Psikiyatri Uzman Dr. Mehmet Doğan tarafından verilen seminere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Depresyon ve stres ile başa çıkma yollarının altının çizildiği seminerde Psikiyatri Uzm. Dr. Mehmet Doğan, depresyon nedir? Belirtisi nelerdir? Depresyon kimlerde görülür? ve anksiyete (Sebepsiz Korku) gibi rahatsızlıklar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Doğan, depresyona girmiş kişilerin genellikle kullandığı sözleri anlatarak, "’Bu aralar hiç tadım yok, eskisi gibi değilim, tadım tuzum kalmadı, çok canım sıkılıyor’ bu ve bunun gibi sözleri telaffuz ettiğimizde, ’Kimseleri görmek istemiyorum, beni yalnız bıraksınlar’ diyorsanız, gerçekten depresyonda olabilirsiniz. Kendisini bu gibi durumda hisseden vatandaşlarımız 15-20 gün bu belirtiler devam ediyorsa uzman hekime görünmesinde fayda var" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.