banner417
banner444
14 Kasım 2014 Cuma 11:24
11 Okunma
Tekirdağ’ın Tarihi Fotoğrafları Sergilendi
banner416
Tekira AVM, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (TEFSAD) düzenlediği ’Tekirdağ’ın 40 Eski Fotoğrafları ve Geleneksel El Sanatları Sergisi’ne ev sahipliği yaptı.

Tekira AVM’de düzenlenen serginin açılışına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, araştırmacı yazar Mehmet Serez ve Tefsad yetkilileri katıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleri ile hazırlanan sergi açılışı öncesi, TEFSAD sorumlusu Mehmet Çevik sergi hakkında bilgiler vererek, "Bugün Tekirdağ’ın 92. kurtuluş yıl dönümü, unutulmaya yüz tutmuş eski Tekirdağ fotoğraflarını size sergilemenin mutluluğunu yaşarken bu fotoğrafların buraya gelmesinde en çok Mehmet Serez’in emeği vardır. Bu fotoğrafların çoğunu onun koleksiyonundan aldık" dedi.

Başkan Eşkinat ve beraberindeki protokol daha sonra geleneksel el sanatları sergisinin açılış kurdelesini kesti. Geleneksel el sanatları sergisini gezen Başkan Eşkinat, el sanatları hakkında araştırmacı yazar Serez ve TEFSAD sorumlusu Mehmet Çevik’ten bilgiler alarak emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneğinin düzenlediği Tekirdağ’ın 40 Eski Fotoğrafları ve Geleneksel El Sanatları Sergisi 19 Kasım’a kadar Tekira AVM’de açık olacak.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426