banner417
banner425
20 Kasım 2014 Perşembe 09:35
38 Okunma
Tekirdağlı Öğrenciler Bulgaristan’da
banner416
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Özel Gülerçin Koleji, Bulgaristan ile bu yıl 2. Öğrenci Değişim Programını gerçekleştirdi.

Bulgaristan’ın 139 OU Zahari Krusha ile Çerkezköy Gülerçin Koleji okullarının birlikte organize ettiği ‘Öğrenci Değişim Programı’nın bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Öğrenci Değişim Programı kapsamında Gülerçin Koleji 6/A sınıfı öğrencisi İbrahim Mert Aktaş, 7/A sınıfı öğrencisi Yusuf Emre Deniz ve 9/A sınıfı öğrencisi Tunahan Tarak İngilizce Öğretmeni Özgür Tunç eşliğinde Bulgaristan’a gitti.

İki ülke arasında organize edilen öğrenci değişim programının karşılıklı kültürleri tanıma ve dil gelişimi ve bunun yanında öğretmenler için karşılıklı paylaşacakları eğitim, öğretim, teknik ve yaklaşımların değerlendirilmesi açısından faydalı olduğu kaydedildi.

Öğrenci değişim programı boyunca çeşitli tarihi mekanları ziyaret eden Gülerçin öğrencileri, Bulgaristan şehir turu, Sofya Milli Doğa Bilim Müzesi, Alexander Nevski Kathedrali, Koprivstitsa gibi yerleri de dolaştı. Bulgaristan’ın özelliklerini yansıtan tarihi yerleri ziyaret eden öğrenciler, bunların yanında “A Keeper of Traditions”(Geleneklerin Koruyucusu) adlı çeşitli müzik ve dans gösterilerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426