banner417
13 Kasım 2014 Perşembe 09:35
29 Okunma
Tse’den Tso Üyelerine Özel İndirim
banner416
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile TSE arasında imzalanan işbirliği protokolü ile ÇTSO üyelerine özel indirim sağlanacak.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin deney, kalibrasyon, eğitim ve CE Belgesi hizmetlerinden yüzde 20-40 indirimli faydalanabilmesi için Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE) ile iş birliği protokolü imzaladı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile TSE Marmara Bölge Başkanı Mehmet Hüsrev arasında imzalanan protokol kapsamında ÇTSO üyeleri, TSE’nin deney hizmetlerinden yüzde 20, CE Belgesi hizmetlerinden yüzde 20, eğitim hizmetlerinden yüzde 30 ve kalibrasyon hizmetlerinden de yüzde 40 indirimli faydalanabilecek.

Son yıllarda ihracat rakamlarının 150-160 bin dolarlarda takılı kaldığını ifade eden TSE Marmara Bölge Başkanı Mehmet Hüsrev, "Çerkezköy Bölgesi bizim için önemli ve kutsal bir bölgedir. Türkiye’nin lokomotifi, Türkiye’nin bayrağıdır. Bu bölge hem sanayi hem ithalat hem de ihracatı ilgilendiren bir noktadır" dedi. Düne kadar alan ve satan olmak üzere iki taraf olduğuna dikkat çeken Hüsrev, "Artık yeni dünya düzeni yeni bir tarafı daha evrensel değer olarak kabul etti. Gözetleyen, ölçen, kontrol eden, belgelendiren ve analiz yapan bir taraf. Bunlar küresel aktör olmada en önemli unsurlardan biri haline geldi. Bunun da Türkiye’deki temsilcisi TSE’dir. Bu kapsamda iş birliği yaptığımız kuruluşlara deney, kalibrasyon, eğitim ve CE Belgesi hizmetlerinde indirim sağlıyoruz. Biz rehber bir kuruluşuz. Katma değer sağlayan, ticari faaliyetleri kolaylaştırmak isteyen bir kuruluşuz. Bu konuda sizleri dinlemeye geldik. Çünkü artık dünya piyasalarında söz sahibi olmak istiyorsak, rüşdümüzü ticari belgelerle ispatlamak zorundayız. Gerekirse bu bölgede gerekirse bir laboratuvar yatırımı dahi düşünebiliriz" dedi.

Standartlara uymanın çok önemli olduğunu söyleyen Mehmet Hüsrev, "Fakat asıl önemli olan standartları belirleyebilmektir. Standartları biz belirleyelim, dünyaya biz hükmedelim. İslam coğrafyasına ürünlerimizi satabilmek için belgelendirme faaliyetlerine girdik. Bütün hizmetlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gerekirse burada kalite günleri belirleyip, uzmanlarımız aracılığıyla eğitimler verebiliriz" ifadelerini kaydetti.

Sektörde bu yıl önceki yıllara nazaran durgunluk olduğunu belirterek konuşmasına başlayan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ise, "Biz konuyla ilgili üyelerimizi en iyi şekilde bilgilendirebilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Kozuva, kalite konusunda verilmesi düşünülen eğitim programlarının Gebze yerine Çerkezköy’de verilmesinin daha faydalı olacağına inandığını söyledi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64