banner417
banner425
30 Aralık 2014 Salı 16:23
86 Okunma
Başçiftlik’te  Kitap Fuarı
banner416
Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde açılan Kitap Fuarı’nda 38 farklı yayın evinden 40 bin kitap sergilenirken, 348 öğrenciye kitap hediye edildi.

Başçiftlik Kaymakamlığı’nca organize edilen fuarın açılışına Vali Cevdet Can’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Albay Erkan Alacakurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Niksar Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Yeşilyurt Kaymakamı İsmail Toprak, Artova Kaymakamı Haluk Koç, Pazar Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikri Demir, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Yaklaşık iki hafta önce öğrencilere kumbaraların dağıtılmasıyla başlayan sürecin sonunda açılan Başçiftlik Kitap Fuarı’nda 38 farklı yayın evinden 5 bin 300 çeşit ve 40 bin adet kitap sergilendi. İlçedeki öğrencilerin tamamına Türk ve dünya edebiyatından en seçkin eserleri temin edildi. Tokat’ın en küçük ilçesi olan Başçiftlik’te böyle bir fuarın açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Can, “Sizler bizim umut aşımızsınız. Okuyun, okuduğunuzu düşünün, düşünerek geliştirin, onu uygulayın ve netice alın” dedi.

Kitap okumak için zaman ayırma düşüncesinin okumayı geciktireceğini ifade eden Vali Can, her yerde ve her zaman kitap okunabileceğini kaydetti. Fuarda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 348 öğrenciye 14 bin lira değerinde kitap Başçiftlik Kaymakamlığı’nca ücretsiz dağıtıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426