Haytap’tan Hayvan Barınağına Ziyaret

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, Niksar Belediyesi köpek barınağında incelemede bulundu.Tokat hayvan hakları savunucularından ve genç Haytap temsilcisi Gizem Kaya ve Serkan Tuncay, Niksar Belediyesi Sokak Köpekleri Müşahede ve Bakım...

Haytap’tan Hayvan Barınağına Ziyaret

banner390
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, Niksar Belediyesi köpek barınağında incelemede bulundu.

Tokat hayvan hakları savunucularından ve genç Haytap temsilcisi Gizem Kaya ve Serkan Tuncay, Niksar Belediyesi Sokak Köpekleri Müşahede ve Bakım Merkezi’ndeki incelemenin ardından yaptığı açıklamada, hayvan hakları ve sokak hayvanlarıyla ilgili bilinç ve farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Son günlerde hayvan haklarıyla ilgili kendilerine ulaşan şikayetleri yerinde görmek için Niksar’da geldiklerini belirten Gizem Kaya, “Daha önce Niksar Belediyesi’nden arkadaşlar bizleri çağırmıştı, ’barınakla ilgili ne yapabiliriz nasıl bir çalışma yapabiliriz’ diye yaklaşık 3 ay önce biz Niksar’a geldik ve nasıl bir barınak görmek istediğimizi kendilerine ilettik. Kendileri bizlere barınak için ödenek beklediklerini söylediler. 3-4 gün önce bize bir şikayet geldi, bu durum İstanbul’a kadar gitmiş” dedi.

Dernek olarak belediyeye kendilerinin de yardımcı olabileceklerini söyleyen Kaya, “Barınaktaki bakımsızlık dikkatimizi çekti. Biz dernek olarak elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Öte yandan konuyla ilgili belediye yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.