banner417
banner444
25 Aralık 2014 Perşembe 16:21
84 Okunma
Pülümür’de Ev Hanımlarına Yönelik Dikiş-nakış Kurs Açıldı
banner416
Tunceli’nin Pülümür İlçe Kaymakamlığı tarafından ev kadınlarına yönelik dikiş-nakış, triko, iğne oyası, el örgüsü alanlarında kurs açıldı.

Pülümür Kaymakamlığı Köyleri Hizmet Götürme Birliği ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteğiyle ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından ilçedeki ev kadınlarının ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla dikiş-nakış, triko, iğne oyası, el örgüsü kursları açıldı. Kurs çalışmalarının yürütüldüğü atölyeyi gezen Kaymakam Mekan Çeviren ve Belediye Başkanı Müslüm Tosun, ev kadınlarıyla sohbet etti. Kaymakam Çeviren, kadın istihdamının önemine değinerek, ilçede istihdama, özellikle kadın istihdamına katkıda bulunmak için çaba gösterdiklerini ve bu kapsamda kurslar açıldığını söyledi.

Kursta kullanılacak makinelerin teknik servis ile bakım ve onarımlarının Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından destekleneceğini belirten Kaymakam Mekan Çeviren, "Açtığımız kurs ile ilçemizde yaşayan ev hanımlarının sosyal anlamda yaşama katkı sağlamaları ve bu kurs ile öğrendiklerini hayata geçirmelerini hedefliyoruz. Ülkemizin gelişiminde kadınlarımızın rolünün önemini biliyoruz. Bu amaçla açtığımız kurslar ile ilçemizde yaşayan ev hanımları becerilerini de geliştirecektir. Biz bu kursları istihdama yönelik olarak geliştirirsek, ev hanımlarımıza da gelir kapısı yaratmış oluruz" dedi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426