Tunceli Barosu Ve İhd’den Avukata Hakaret İddiası

Tunceli Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi, Tunceli Barosu’na kayıtlı avukat Suna Bilgin’e polis tarafından hakarette bulunulduğu iddiasıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.Baro ve İHD Tunceli temsilciliğinin iddiasına...

Tunceli Barosu Ve İhd’den Avukata Hakaret İddiası

banner390
Tunceli Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi, Tunceli Barosu’na kayıtlı avukat Suna Bilgin’e polis tarafından hakarette bulunulduğu iddiasıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Baro ve İHD Tunceli temsilciliğinin iddiasına göre, avukat Suna Bilgin ve arkadaşlarının bindiği araç, merkez Sütlüce köyü yol ayrımında geçici arama noktası kuran kolluk kuvvetleri tarafından durdurulup aranmak istendi. Avukat Bilgin’in arama izni sorması üzerine noktada görevli bir polis memurunun hakaretlerine maruz kaldığı ileri sürüldü.

Olayın ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulurken, baro ve İHD Şubesi baro binasında ortak açıklama gerçekleştirdi. Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe ile İHD Tunceli Şube Başkanı Gürbüz Solmaz yaptıkları açıklamada, avukat Bilgin’e yönelik tutumu kınadıklarını belirterek, yetkilileri sorumlu davranmaya çağırdı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.