Tunceli Belediyesi 3 Dilde Takvim Çıkardı

Tunceli Belediye Başkanlığı 3 dilde yeni yıl takvimi çıkardı.Tunceli Belediye Başkanlığı, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca yeni yıl takvimi çıkardı. Takvimde kent genelindeki ziyaret yerlerinin fotoğraflarına yer verilirken, 12 ayda Türkçe,...

Tunceli Belediyesi 3 Dilde Takvim Çıkardı

Tunceli Belediye Başkanlığı 3 dilde yeni yıl takvimi çıkardı.

Tunceli Belediye Başkanlığı, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca yeni yıl takvimi çıkardı. Takvimde kent genelindeki ziyaret yerlerinin fotoğraflarına yer verilirken, 12 ayda Türkçe, Kürtçe ve Zazaca isimleriyle yer aldı.

Çalışmaya ilişkin bilgi veren Tunceli Belediye Eşbaşkanı Nurhayat Altun, “Demokratik yerel yönetimler modelimiz gereği dilimize, inancımıza ve kültürümüze sahip çıkma ve anlatma aracı olarak da yaptığımız bu çalışmanın önemli ve anlamlı olduğunu düşünmekteyiz. Belediye olarak kendi anadilimizde bir bütün olarak inanç merkezleri harita çalışmasını da sürdürmekteyiz.2015 yeni yıl takvimimizi isteyen her vatandaş belediye beyaz masadan alabilir. Ayrıca böyle bir çalışmanın kentteki her eve girmesi için de belediye olarak mahallelerde dağıtımını da yapacağız. Bu vesile ile tüm halkımızın barışın, huzurun ve güzelliklerin hakim olduğu bir yıl geçirmesini diliyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.