Bakan Binali Yıldırım'dan Karaman Havaalanı İçin Önemli Açıklama

Bakan Yıldırım açıkladı;''Bu yıl 6 yeni havalimanı açılacak''

Bakan Binali Yıldırım'dan Karaman Havaalanı İçin Önemli Açıklama

banner390
Bakan Binali Yıldırım, bu yıl içersinde 6 yeni havalimanın hizmete gireceğini söylerken, illeri açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Havayolu halkın yolu dedik. 2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Bunlar, Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı olacak" dedi.

Binalı Yıldırım'ın ağzından 'Türkiye'yi uçuracak ulaşım projeleri' şunlar:

Ulaştırma sektöründe en önemli mesafelerden birinin kat edildiği havacılık alanında da "havayolu halkın yolu" ilkesiyle hareket etmemizin yararlarını gördük. 2002'de Ankara-İstanbul-İzmir üçgenine sıkışmış, nefes almakta zorlanan sektör, yasal düzenlemeler, yeni yatırımlar ve Türkiye'nin bölgesel ve küresel vizyonuna uygun şekilde oluşturulan yeni stratejilerle büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Türkiye, küresel vizyonuna uygun dış hat uçuşlarıyla havacılık sektörümüz dünyanın en hızlı büyüyen havacılık sektörü oldu. Atıl olan havaalanlarımızı tamamen aktif hale getirdik, şu an itibarıyla 55 tane havalimanımızda tarifeli sefer yapılır hale geldi.

Rize, Kırklareli, Yozgat, Aksaray, Karaman, Antalya'ya havaalanı

2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Şu anda planlanan havalimanlarımız Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı. Ayrıca mevcut havalimanlarımızda da apron ve terminal yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. 2019 yılında da havalimanı sayımızı 63'e yükseltmeyi hedefliyoruz. (Yurt Gazetesi)

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Muammer Özel - 11 ay önce
Karamanimiz icin hava limani gereklidir.Yurtdisinda cok Karamanli gutbetcimiz mevcuttur.InsAllah en lisa zamanda hayata gecirilirde faydalanmaya baslariz.
Avatar
M uzun. - 11 ay önce
Süper. Ulaşim
Avatar
Hikmet toptaş - 11 ay önce
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Karaman en güzeline layık
Avatar
Mustafa Top - 11 ay önce
Karamanimiza hayirli olsun.
Avatar
karamani - 11 ay önce
inşAllah yalan olmasın da proje.