Bakan Elvan bunu da halleder!

En Ağır Yükü Olan Bakanlık Ulaştırma Bakanlığı

Bakan Elvan bunu da halleder!

banner390
Başbakanlık ‘Hizmet Envanteri’ni çıkardı, hükumetin iş yükü ortaya çıktı. 8 bine yakın hizmet sunan bakanlıklar arasında en ağır yük Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’nda.

Kabine revizyonunun ardından yeni bakanların iş başı yaptığı hükumetin sorumluluk sahası, koordinasyondaki zorluğu da ortaya koyuyor. Şu ana kadar, Başbakanlık dahil 20 bakanlık ile bağlı kuruluşların sunduğu hizmetlerin listesi ‘Hizmet Envanteri Veri Tabanı’na kaydedilmiş durumda. Envantere göre; halen 20 bakanlığa bağlı kurumlar 7 bin 988 farklı hizmet sunuyor. Ulaştırmadan eğitime, ekonomiden tarıma kadar farklı alanları kapsayan çalışmaya diğer kurumlar da eklendiğinde hizmet sahasının 10 bine dayanması bekleniyor. 

MALİYE VE EĞİTİM ÇOK ÇALIŞIYOR
Kamuda en ağır yüke sahip olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı. Bakanlık, bin 138 hizmet başlığıyla kamuda çalışıyor. Maliye Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sunduğu hizmet çeşidi sayısı 843’e ulaşmış durumda. Hizmet Envanteri’ne göre; Ulaştırma ve Maliye Bakanlıklarını 733 hizmet çeşidiyle Milli Eğitim Bakanlığı takip ediyor.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TOROS KAPLANI - 3 yıl önce
hizmet aşkiyla yanan bakanimizin hizmet etmeyip fitne fesat yapan kazimkarabekir kaymakamini görevden alarak işe başlamsini temnni ediyorum kaymakam kendini kral sanmaya başladi sayin bakanim bu size ve partinize yakişmaz
Avatar
habere yorum - 3 yıl önce @TOROS KAPLANI
kaymakamlık içişleri bakanlığına bağlıdır.