banner417
banner425
03 Aralık 2014 Çarşamba 08:59
18 Okunma
Ak Partili Çiftçi: “erciş Osb İşsizliği Azaltacak”
banner416
AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Maliye Bakanlığı’nın Erciş Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’na bedelsiz arsa devretme kararı verdiğini söyledi.

Açıklamalarda bulunan Fatih Çiftçi, Başbakanın oluru ile Maliye Bakanlığı’nın bedelsiz olarak Kozluca Mahallesi 236 parselde 216.622.43 metrekare alanı Erciş Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’na devrettiğini belirtti. Çiftçi, “OSB bölge ekonomisini canlandıracak ve büyük katkı sağlayacak” dedi.

Milletvekili Fatih Çiftçi, Erciş ilçesinde organize sanayi bölgesi (OSB) kurulması için uzun süredir çaba sarf ettiğini ve 2014 yılı için 1,5 milyon lira tutarında bütçe ayrıldığını ve bu yatırımın Erciş’in ekonomisini ve dinamiklerini harekete geçireceğini belirtti. OSB’nin hayata geçirilmesiyle bölgedeki işsizliğin azaltılmasına önemli katkı sağlanacağını vurgulayan Çiftçi, 216.622.43 metrekarelik alanda kurulacak işletmelerin istihdam potansiyelinin çok büyük olduğunu sözlerine ekledi. Fatih Çiftçi, “Erciş’in ekonomisini, dinamiklerin harekete geçirecek, olmazsa olmaz diye kabul ettiğimiz OSB’nin kurulma çalışmalarında valiliğimizin, kaymakamlığımızın, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımızın, esnaflarımızın, yani tüm dinamiklerimizin gayretleriyle olmuştur. Bir ayağı sınır ticaretiyle diğer ayağı da lojistik merkez üssünün hayırlısıyla Van’da kurulmasıyla birlikte Erciş’te üretilen mallar komşu devletlere ihraç edilecektir. Bu vesileyle kurulacak OSB’nin Erciş’imize hayırlı uğurlu olmasını gönülden diliyor, başta Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na, arsayı bedelsiz bir şekilde organize sanayimize veren Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’e, organize sanayi bölgemizin yatırımının hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan Sayın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’a Erciş halkı adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426