Duyarlı Vatandaştan Örnek Davranış

Van’da, duyarlı bir vatandaş tarafından yaralı olarak bulunan kuş tedavi altına alındı.Osman Atlı isimli vatandaş, yerde gördüğü yaralı koşu hemen korumaya alarak belediye ekiplerine haber verdi. Hemen bölgeye gelen belediye ekipleri, yaralı...

Duyarlı Vatandaştan Örnek Davranış

banner390
Van’da, duyarlı bir vatandaş tarafından yaralı olarak bulunan kuş tedavi altına alındı.

Osman Atlı isimli vatandaş, yerde gördüğü yaralı koşu hemen korumaya alarak belediye ekiplerine haber verdi. Hemen bölgeye gelen belediye ekipleri, yaralı güvercini teslim alarak tedavisi için Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdüler.

Yolda yürürken yaralı olarak gördüğü güvercin için ilgililere haber verdiğini ifade eden Osman Atlı, “Günümüzde binlerce insanın ölmesine ya da öldürülmesine insanların seyirci kalması vicdansızlıktır. Bir canlının hayatı çok önemlidir. Ben de yolda yürürken aniden önüme düşen kuşu gördüm. Yaralıydı, belediyeye haber verdim. Ölmesine gönlüm razı olmadı. Bir can çok önemlidir. Hele insan canı daha da önemlidir. Umarım bütün dünya liderleri cana önem verir ve bu insan katliamları da son bulur” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.