banner417
banner425
01 Aralık 2014 Pazartesi 10:21
21 Okunma
Eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu Öğretmenlerle Buluştu
banner416
Van merkez Tuşba İlçe Kaymakamlığı, Tuşba Belediyesi ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında ‘Toplum ve Öğretmen’ konulu bir konferans düzenlendi.

Van-Şişli Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen ve eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve öğretmenler katıldı. Konferansta açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Ben şahsım olarak sayın yazarımız Vehbi Vakkasoğlu beyefendinin kitaplarını çok okudum ve kendisiyle hep tanışmak isterdim. Şimdi ise kendileri ile tanıştım ve tanışmaktan da çok memnuniyet duydum. Malum bilindiği üzere öğretmenler günü ile ilgili Sayın Kaymakamımız ile birlikte bir haftaya ve bir aya yayarak etkinlikler yapmaya çalıştık. Bu etkinliğimiz de bunlardan birisidir. Bu programımızda İlçe Kaymakamlığımız, Tuşba Belediyemiz ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte ortak olarak yapmış olduğumuz bir etkinliktir. Tuşba Belediye Başkanımızın da bir eğitimci olmasından dolayı bu tür etkinliklerimize katkılar sundu. Şu an içimizde birçok öğretmen arkadaşlarımız var. İnsanoğlu doğduktan sonra önce annesinden eğitim alır. Babası onun öğretmenidir, sonra ana okuluna gider öğretmeni ile tanışır. Devamında ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite. Bizim düsturumuzda ve inancımızda beşikten mezara kadar okuma vardır. Yaş ilerledikçe evlenir bu defa eşler bir birlerine öğretmen olurlar. Hayatın devamında bu mezara kadar böyle devam eder. Çok güzel bir söz var her zaman söylerler ya en büyük mucize bir insanın bu hayatta çok iyi bir öğretmene denk gelmesidir ve bu çok büyük bir şanstır. Bu sırtındaki bir öğretmeni olabilir, evindeki birlikte yaşadığı bir öğretmeni olabilir, ya da çok saygıdeğer bir yazarın kitabını okuyup ondan ders almak, düstur almak olabilir, ya da sanal ortamda iletişim kurmuş olabilir ama bizler şu anda onların en iyisini yaşamış olabiliriz. Çünkü çok sevdiğim ve değer verdiğim sayın Vehbi Vakkasoğlu şu an aramızda. Burada kendilerini öğretmenim olarak kabul ediyorum ve şu anlamda, şu manada kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu vesile ile bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu ise, “Toplum ve Öğretmen” konusunda öğretmen katılımcılara önemli bilgilerde bulundu. Vakkasoğlu, “Bir daha dünyaya gelsem yine eğitimci-yazar olarak gelmek isterim. Hakikaten şu anlamda ise sayın meslektaşlarıma bunu tavsiye ediyorum. Nedir eğitimcilik? Bir gönüle girmektir. Bazen öğretmenler görürüm hiç öğretmen olduğunu tahmin etmem ve üzülürüm çünkü meslek ile denk düşmemiştir. Bazen de öğretmen olmayan dostlar görürüm eğitimci duruş sergilerler orada bir hayranlıkla karşılarım mesela geçtiğimiz bir imza törenimde bir hanım efendinin öğretmen duruşu vardı ve kendisine sordum. Kendisi de hayır ben bir eczacıyım dedi. Bir eğitimci duruşu ile konuşması ile ve giyimi ile klasını konuşturarak ben bir eğitimciyim edasını sergilemesi lazım” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’nin Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkassoğlu’na plaket verilmesi ile devam eden konferans, yazar Vakkkasoğlu’nun kitap imza töreni ile son buldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426