Erciş’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Van’ın Erciş ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar’ın makamında tebrikleri kabulü ile başlayan tören, eski Adalet Sarayı önünde devam etti. İstiklal Marşı’nın...

Erciş’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

banner390
Van’ın Erciş ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar’ın makamında tebrikleri kabulü ile başlayan tören, eski Adalet Sarayı önünde devam etti. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Mustafa Ataberk ile Erciş Belediye Başkanı Yardımcısı Nejdet Kahraman törene katılanların bayramını kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, cumhuriyetin önemine vurgu yaparak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okunurken, Tenzile Ana İlkokulu öğrencilerinin oluşturduğu korunun etkinliği ise törene katılanların büyük beğenisini kazandı. Kutlamalar, askeri birlikler ve öğrencilerin geçit töreniyle son buldu.

Yapılan törende Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal, İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ali Macit, kamu kurum amirleri ile askeri ve sivil erkan ile vatandaşlar hazır bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.