Erciş’te ‘sürü Yönetimi Elamanı Benim’ Projesi

Van’ın Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ projesi kapsamında kurs düzenlendi.Kışla Caddesi...

Erciş’te ‘sürü Yönetimi Elamanı Benim’ Projesi

banner390
Van’ın Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ projesi kapsamında kurs düzenlendi.

Kışla Caddesi üzerinde bulunan Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nun konferans salonunda gerçekleşen kursa 19 kursiyer katılıyor. Kursiyerlere yetkililer tarafından koyun ağılı ve keçi barınağı kurma, koyun ve keçi ırkını seçme, küçükbaş hayvanların besleme, bakımını yapma ve çoğaltma, hayvanları bulaşıcı hastalıklara karşı koruma ve mücadele etme, biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma ile sağım konularında bilgilendirilecek.

Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cihat Çağrı, gerekli koordinasyon ve planlamaların ardından 2015 yılında da kursların devam etmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi. Kurs bitiminde ise başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.