Tegv’den “dünya Gönüllüler Günü” Etkinliği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) gelenekselleşen “Dünya Gönüllüler Günü” kapsamında Van’da da çeşitli etkinlikler yapıldı.TEGV Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı tarafından Van-Şişli Öğretmenevi’nde yaklaşık 150...

Tegv’den “dünya Gönüllüler Günü” Etkinliği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) gelenekselleşen “Dünya Gönüllüler Günü” kapsamında Van’da da çeşitli etkinlikler yapıldı.

TEGV Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı tarafından Van-Şişli Öğretmenevi’nde yaklaşık 150 gönüllü ve eğitim dostu paydaşıyla gönüllü motivasyon ve paylaşımı coşkuyla kutlandı. Programda açılış konuşmasını yapan Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı Yöneticisi Rezzan Bayram, gönüllüğün toplumsal sorumluluk ve ayrıcalık olduğu konusuna vurgu yaptı. Bayram, “Dünya Gönüllüler Günü, özellikle TEGV için çok daha anlamlı ve özel bir gün. TEGV, 80 farklı etkinlik noktasında bugüne kadar yaklaşık 2 milyon çocuğu, yurt geneline yayılmış 65 bin civarında gönüllüsüyle ağırladı ve ağırlamaya devam ediyor. Gönüllülerimiz; çocuklarımızın akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen-sorgulayan, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, din, dil, ırk farkı gözetmeyen 21. yüzyıl insanı olabilmeleri için destek veriyor. Gönüllüğün tanıtılması ve yaygınlaştırılması bizim için çok önemli. Bu vesile ile resmi ve özel kuruluşları, sivil toplum dünyasını da bu konuda işbirliğine davet ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından program çeşitli etkinliklerle devam etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.