Umke’nin Bölge Eğitimleri Devam Ediyor

Ulusal Medikal Kurtarma Van Bölge Koordinatörlüğü tarafından Ağrı’da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ne (UMKE) "Temel eğitim, kampçılık, fizik ve kondisyon eğitimi" verdi.Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Van...

Umke’nin Bölge Eğitimleri Devam Ediyor

banner390
Ulusal Medikal Kurtarma Van Bölge Koordinatörlüğü tarafından Ağrı’da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ne (UMKE) "Temel eğitim, kampçılık, fizik ve kondisyon eğitimi" verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Van Bölge Koordinatörü Aydoğan Kaya, Van’dan 5 eğitmen ile Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık çalışanlarına UMKE eğitimi verdiklerini söyledi. Doğu Anadolu Bölgesi’nin coğrafi yapısı nedeniyle doğal afetlere hazırlıklı olunması gerektiğini ifade eden Kaya, koordinatörlük olarak UMKE temel eğitimlerine ara vermeden sürdürdüklerini kaydetti. Hazırlık aşamasının en önemlisinin ilk yardım temel eğitimi olduğunu ifade eden Kaya, ekiplerin her zaman hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda Ağrı’da gerçekleştirilen UMKE temel eğitiminin ardından yapılan tatbikat ise başarılı bir şekilde sonlandığını da sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.