Van’da "camiler Ve Din Görevlileri Haftası"

Van’da, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle il müftülüğü tarafından düzenlen “Cami-Engelli Buluşması” programında okunan ilahiler ve Fatiha suresinin meali katılımcılara işaret dili ile aktarıldı.Merkez Yukarı...

Van’da

Van’da, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle il müftülüğü tarafından düzenlen “Cami-Engelli Buluşması” programında okunan ilahiler ve Fatiha suresinin meali katılımcılara işaret dili ile aktarıldı.

Merkez Yukarı Nurşin Camiinde, düzenlenen “Cami -Engelli Buluşması” programına Diyanet İşleri Başkanlığı Radyo ve Televizyon Dairesi Başkanı Abddurrahman Akbaş’ın da konuşmacı olarak katıldı. Programda: İslam’ın engellilere bakış açısı, engellilerin toplumun emaneti olduğu, Peygamber Efendimizin (S.A.V) engellilere yönelik uygulamaları ve engelli sahabeler ile ilgili örnekler anlatıldı.

Alanında eğitim görmüş, uzman Kur’an Kursu öğreticileri tarafından yetiştirilen öğrenciler tarafından, İşaret dili ile ilahiler okundu ve Fatiha suresinin meali katılımcılara aktarıldı. Ayrıca görme engelli bir Kur’an Kursu öğrencisinin flüt eşliğinde okuduğu ilahi, katılımcılara duygulu anlar yaşattı. İpekyolu İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan ikramın dağıtımının ardından program sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.