banner417
banner425
15 Aralık 2014 Pazartesi 10:15
47 Okunma
Van’da Hz. Mevlana’yı Anlama Ve Anma Programı
banner416
Van’da, "Hazreti Mevlana’yı Anma Haftası" etkinlikleri kapsamında "Medeniyetimiz ve Mevlana" temalı bir program düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Mevlana’yı Anlama ve Anma programı İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı. Hazreti Mevlana ve Şems-i Tebrizi’yi canlandıran tiyatro gösterileri ve tasavvuf musikisi sanatçısı Orhan Çakmak’ın ilahi konserinin ardından Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve Van Vali Yardımcısı Nuri Gezici tarafından birer konuşma yapıldı.

Hazreti Mevlana ve Şems-i Tebrizi’yi canlandıran tiyatrocu ekibi ile sanatçı Orhan Çakmak’a ve müzik ekibine teşekkür ederek kendilerine çiçek veren Vali Yardımcısı Nuri Gezici, "Mevlana Hazretleri, bizim olduğu kadar dünyanın da kabul ettiği büyük bir değerdir. Çünkü hoşgörü, aşk ve sevgi denilince akla gelen ilk kişi Hazreti Mevlana’dır. Böyle bir değere sahip olduğumuz için onur duyuyoruz. Ona layık olmaya çalışalım. Onun felsefesini ve değerini günlük hayatımıza geçirmeye çalışalım" diye konuştu.

Programa; AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban, iş adamı Zahir Kandaşoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve birçok vatandaş katıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426