banner417
banner425
04 Aralık 2014 Perşembe 10:30
13 Okunma
Van’da ‘kış Lastiği’ Denetimi
banner416
Van Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Aralık’ta yürürlüğe giren ‘kış lastiği uygulaması’ nedeniyle denetimlerine ara vermeden devam ediyorlar.

Trafik ekipleri, ticari araçlarda 1 Aralık itibariyle başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında denetim yapıp, sürücüleri uyardı. Van Şehirler arası Otobüs Terminali’nde yolcu otobüslerinin yanı sıra öğrenci servislerini de denetleyen polis ekipleri, denetimlerinin aralıksız sürdüğünü belirttiler. Halkın can ve mal güvenliği için denetimlerinin süreceğini ifade eden polis memuru Burak Üresin, “Denetimlerde kış lastiği takmayanlara para cezası uyguladığımız gibi trafikten de men edip seyahat etmesine müsaade etmiyoruz. Yolda kontrol esnasında kış lastiği takmayan yolcu otobüslerinin kesinlikle gitmelerine izin vermeyip yolcuların başka bir otobüsle gönderilmesini sağlıyoruz. Ayrıca ‘S’ plakalı servis araçlarında da yine aynı şekilde sık sık denetim ediyoruz. Bunlarda kış lastiğinin yanı sıra öğrenci ve sürücünün emniyet kemerinin takılı olmasına, camların kapalı olmasına, otomatik kapının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz” şeklinde konuştu.

Otobüs ve öğrenci servis sürücüleri de, bu denetimleri bildiklerini ve bu yüzden de gerekenleri yaptıklarını ifade ettiler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426