banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 10:12
21 Okunma
Yyü’de Okuyan Yabancı Uyruklu Öğrenciler Gecede Buluştu
banner416
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) lisansüstü eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler düzenlenen gecede bir araya geldiler.

YYÜ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen geceye, çoğunluğu Kuzey Irak’tan olmak üzere 17 ülkeden toplam 200 öğrenci katıldı. YYÜ’de lisansüstü eğitim gören öğrenciler, Van’da olmaktan memnun olduklarını ve YYÜ’de okumanın da kendileri için büyük şans olduğunu ifade ettiler.

Gecede konuşan YYÜ Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BBAUM) Müdürü Doç. Dr. Eray Çelik ise, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın 3 yıllık çalışmasının bugün meyvelerini aldıklarını belirterek, “Üniversitemiz 3 yıldır komşu ülkelerde ciddi bir tanıtım kampanyası düzenliyor. Üniversitemize bu yıl 17 farklı ülkeden gelen 200’e aşkın lisansüstü öğrenci için yemekli gece düzenliyoruz. Temel gayemiz burada öğrencilerimizin öğretim üyeleriyle tanışmaları ve diğer öğrencilerle kaynaşmalarını sağlamak. Öğrencilerimiz hem YYÜ’de hem de Van’da olmaktan çok mutlular, Türkiye’de olmaktan çok mutlular. Üniversitemiz onlara birçok olanak sağlıyor. Böyle bir gecede onlarla bir arada olmaktan bizler de çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Memet Metin Barlık sahne alarak değişik dillerden şarkılar seslendirdi. Gece ilerleyen saatlere kadar devam etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426