banner417
banner425
21 Haziran 2016 Salı 17:31
805 Okunma
BAŞKAN ÇALIŞKAN ÇALIŞMA ALANLARINI İNCELEDİ
banner416
Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Zembilli Ali Efendi ve Mümine Hatun Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman’ın her geçen gün modern şehircilik yolunda hızlı bir ilerleme kat ettiğini vurgulayarak, “Marka şehir olma yolunda, çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Daha modern, daha huzurlu ve daha yaşanabilir bir Karaman için hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
Karaman’da yürütülen çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bugün (21 Haziran Salı) Alparslan Türkeş Bulvarı yenileme projesi ve köprü çalışması kapsamında caddenin Zembilli Ali Efendi Mahallesi kısmında başlatılan istinat duvarı ve köprü çalışmalarını inceledi. Şehrin en önemli güzergâhlarından biri olan Alparslan Türkeş Bulvarı’nı temelden ele aldıklarını söyleyen Başkan Çalışkan: “Valilik Kavşağı'ndan Bisikletli Kavşağa bağlanan Alparslan Türkeş Bulvarı'nı tamamen düzenliyoruz. Çalışmalar kapsamında içme suyu şebekeleri başta olmak üzere, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yenilendi. Ekiplerimiz, bir yandan Zembilli kavşağını Doğukışla ve Yeni Devlet Hastanesine bağlayacak olan köprü çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürürken diğer yandan da caddenin; kaldırım, asfalt, peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma çalışmaları buna paralel olarak ilerleyecek. Altyapısı ve üst yapısı ile bu güzergâhı ve çevresini modern ve kullanışlı bir hale getireceğiz” dedi.
Başkan Çalışkan; “Standardı Yüksek Kaliteli Yollar Yapıyoruz”    
Diğer yandan Mümine Hatun Mahallesi’nde başlayan asfalt çalışmalarını da inceleyen Başkan Çalışkan, belirli bir plan dâhilinde altyapısı ve kaldırımları tamamlanmış bölgelerde asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini ifade ederek: “Son yıllarda asfaltlama çalışmalarında bu zamana kadar gerçekleşmemiş sıcak asfalt serimi yaptık. Bunun en büyük nedenlerinden biri kendi asfalt üretim tesisimizi kurmamız. Artık kendi asfaltımızı üretiyor, maliyeti düşürerek bu sayede belediye bütçesine önemli bir katkı sağlıyoruz ve daha çok yatırım hizmet üretiyoruz.. Standardı yüksek, kaliteli, modern yollar yapıyor ve cadde düzenlemeleri ile ulaşım ağımızı, Karaman’ın hak ettiği şekilde yeniden düzenliyoruz” dedi.  
        

 
Son Güncelleme: 21.06.2016 17:34
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426