banner417
19 Temmuz 2016 Salı 12:36
533 Okunma
Başkan Çalışkan: "Tüm İmkânlarımızı Seferber Ettik"
banner416
            Darbe girişiminin başladığı ilk anlardan itibaren, caddeleri ve meydanları dolduran Karamanlılar, üç gündür akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar tek yürek, tek nefes demokrasi nöbetine devam ediyor. Karaman Belediyesi, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler omuz omuza darbeye karşı tepkisini en güzel biçimde gösteriyor. Karaman Belediyesi'ne bağlı ekipler de vatandaşların ihtiyaç duyduğu bütün konularda büyük destek sağlıyor.
Başkan Çalışkan Vatandaşlarla Omuz Omuza
            Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, darbe girişiminin başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarla omuz omuza vererek örnek bir demokrasi mücadelesi veriyor. “Darbe karşıtı organizasyonların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” diyen Başkan Çalışkan: "Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda indiğimiz bu meydanlardan ancak onun talimatları ile çekiliriz. Bu vatan, bu bayrak, bu ezan, bu devlet bizim. Her ne pahasına olursa olsun demokrasi mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bu mücadelede sağduyusunu kaybetmeyen, kararlılığından taviz vermeyen milletimize yürekten teşekkür ederim" dedi.
Meydanda Vatandaşlara Su ve Yemek İkram Ediliyor
            Karaman Belediyesi, sabahın ilk saatlerine kadar meydandan ayrılmayan vatandaşlar için su, çorba ve yemek ikramında bulunuyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, canla-başla vatandaşların ihtiyaç duydukları temel gıda ihtiyaçlarının başta olmak üzere verdiği lojistik hizmetlerle örnek bir tavır sergiliyor.
Belediye Otobüsleri Ücretsiz Hizmet Veriyor
            Vatandaşların milli iradeye sahip çıkmak üzere meydanlara ulaşabilmesi için belediye otobüsleri sabaha kadar aynı güzergâh ve seferlerde ulaşım hizmeti veriyor.
            Diğer yandan dün (18.07.2016) akşam düzenlenen program dâhilinde meydanda toplanan binlerce vatandaş, Konya Mehteran ekibinin seslendirdiği marşlarla büyük coşku yaşadı.
 
Son Güncelleme: 19.07.2016 12:39
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64