banner417
banner425
10 Ekim 2016 Pazartesi 09:26
278 Okunma
BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI
banner416
Başkan Çalışkan mesajında şunları kaydetti; “Yüzyıllar öncesinden bugüne kadar uzanan, gelecek nesillerin yoluna da ışık tutacak olan ahilik geleneği, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin hedeflerine güvenle ve istikrarlı bir şekilde ulaşması için gerekli olan sağlam yapıtaşlarından birisi olmaya devam edecektir.
Esnaf ve sanatkârlığı meslek ahlakı, olgun kişilik, doğruluk ve tevazuuyla harmanlayan Ahilik kültürünün Selçuklu ve Osmanlı devletlerinin sosyal ve ekonomik hayatında etkili rol oynamıştır.
Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan, Anadolu’da bin yıldan beri varlığını sürdüren ahilik anlayışı ve ahilik geleneğinin asıl amacı; toplumsal dayanışmayı ortaya çıkarmak ve bu anlayışta meslek erbapları yetiştirmektir.
Ahilik teşkilatı, esnaf ve sanatkârları ahlaki değerler etrafında birleştirerek, milletimizin birlik-beraberliğinin sağlanmasını ve toplumsal düzenin tesis edilmesini sağlamıştır. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu bugünlerde esnaflarımızı sanatkârlarımızın ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya daha fazla hassasiyet göstermelerini temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi rahmetle anıyor, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor ve tüm vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.”
 
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426