Belediye Karla Mücadelede Tüm İmkânları Seferber Etti

Karaman’da Son 24 Yılın En Yoğun Kar Yağışı Karaman Belediyesi, dün öğlen saatlerinde aniden bastıran kar yağışı ile cadde ve sokaklardaki kar temizleme çalışmalarında tüm imkânları seferber etti. Şehir merkezinde yaklaşık 650 km yol ağı, 2 bin in üzerinde cadde ve sokakta çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Belediye Karla Mücadelede Tüm İmkânları Seferber Etti

banner390
Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kar yağışının başladığı andan gece saatlerine kadar 4 greyder, 5 kepçe 4 tuzlama aracı, 2 sulu tuzlama aracı ve 50 kişilik bir ekiple ile kar temizleme çalışmalarını yürüttü. Saat 22.30 a kadar devam eden çalışmalar sabah saatlerine kadar aralıksız devam etti. 
Belediye Kriz Masası Oluşturdu
Gece boyunca kar yağışının devam etmesi ile kar kalınlığı47 cm ye ulaştı. Karaman Belediyesi sabah erken saatlerde bir kriz masası oluşturdu.Sabah 06.30 da oluşturulan kriz masasında çalışmalar yakından takip edildi. Özel sektörden kiralanan 4 adet JCB ve 2 adet iş makinası çalışmalara katıldı.
1980 Yılından Bu Yana En Yoğun Kar Yağışı
Karaman Belediyesi Başkan Vekili Reşit Kızıldeniz çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Kızıldeniz “Meteoroloji Müdürlüğünden aldığımız verilere göre Karaman’da 1980 yılından bu yana en yoğun kar yağışı ile karşı karşıyayız. Kar Kalınlığı 47 cm ye ulaştı. Metrekareye düşen kar yağışı 68 kg. Kar yağışının başladığı andan itibaren ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Önceliğimiz sağlık kuruluşlarına giden yolları açmaktı. Bu sabah itibari ile diğer kurum ve özel sektörlerden temin ettiğimiz kepçe greyder ve iş makinaları ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca ekiplerimiz kaldırımlara biriken karıda hızlı bir şekilde temizlemek için çalışıyorlar” Dedi.
Karaman’da 2 Binin Üzerinde Cadde ve Sokak 650 Km Yol Ağı Var
Başkan Vekili Kızıldeniz “ Karaman’da 2 binin üzerinde ana ve ara yol bulunmakta. Bu yolların toplam uzunluğu 650 km civarında. Ekiplerimiz ana yollarda bulunan karı temizlemek sureti ile trafik akışını güvenli bir hale getirdiler. Bu sabah itibari ile mahallelerimizdeki ara yollara girdiler. Şu anda çalışmalarda geldiğimiz noktada sorunu önemli ölçüde azaltmış durumdayız. Kısa süre içerisinde bu ara yollarda bulunan karıda temizleyeceğiz. Vatandaşlarımızdan, zorunlu olmadıkça araçla trafiğe çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda sabırlı olmalarını temenni ediyorum.” Dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aziz - 2 yıl önce
sanırım ben karamanda yaşamıyorum :))
Avatar
muzaffer özcan - 2 yıl önce
güldürmeyin adamı biz niye görmüyozzzz her ara sokak kar
Avatar
Larendeli - 2 yıl önce
istasyon dan sonrasına bi zincir çekin olsun bitsin bir larendeli olarak Şiddetle kınıyorum bu ne köy bile bizden iyi
Avatar
Tarık Gorkem - 2 yıl önce
çok komik bir haber olmuş, bu başlığı atanlar acaba buna inanıyorlarmı?