BELEDİYE TEMİZLİYOR, VATANDAŞ KİRLETİYOR!

Karaman Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin var gücüyle Karaman'ı tertemiz bir kent yapmak için çalışıyor. Ancak vatandaşların temizlik konusunda yeterince titiz olmaması Marka Kent yolundaki Karaman'a zarar veriyor.

BELEDİYE TEMİZLİYOR, VATANDAŞ KİRLETİYOR!

banner390
BELEDİYE TEMİZLİYOR, VATANDAŞ KİRLETİYOR!
İlgili Galeriye Git
Karaman Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri Karaman genelinde çöp toplama ve temizlik faaliyetlerini gece gündüz demeden sürdürüyor. Ancak vatandaşlar Karaman Belediyesi'nin çalışmalarını hiçe sayarak her gün rastgele çöpleri atıyorlar. Ortak paydamız olan Karaman'da hemen hemen her sokakta duyarsızca çöp atan vatandaşlar bulunuyor. Ahi Osman Mahallesi 38. Sokakta bulunan şahsa ait arsa, vatandaşlar tarafından çöp merkezine dönüştürülmüş bir vaziyette bulunuyor. Öyle ki vatandaşlar eline her geçen çöpü atmakla da yetinmiyor. Evsel atıklar bile gelişi güzel bir şekilde atılıyor. Bu durum hem çevreyi kirletiyor hem de dışarıdan gelen misafirler için olumsuz bir hava bırakıyor. Genel olarak herkesi rahatsız eden bu görüntülerin yaşanmaması için belediye ekipleri var gücüyle çalışıyor. Ancak vatandaşlar belediyenin temizlediği alanı tekrar çöp merkezine çeviriyor. İddiaya göre bu alana en son Afgan mültecilerinin oturdukları evlerinden taşınırken fazla eşyaları atmaları görenleri pes dedirtti. Marka Kent olma çabasıyla dert edinilirken ve bazı olumsuzluklar karşısında isyan eden vatandaşlar, yine kendi elleriyle çevresini kirletmeye devam ediyor. Hali hazırda bir örneği olarak ta gece gündüz demeden, yolda, parkta yenilen çekirdekleri yerlere atıyoruz. Çevreyi kirletmemek için çöpleri lütfen Belediye ekiplerinin belirttiği alanlara bırakınız. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hüseyin - 1 yıl önce
en iyisi karamandan vatandaşları çıkarmak böylece tertemiz bir karaman olacak böylece temizlik ihtiyacı kalmayacak.belediyede rahat nefes alacak,var gücüyle temizlik yapmayacak!!!
Avatar
Fuzun - 1 yıl önce
o zaman böyle dert yanacağına cezayı kessin çevreyi kirletenlere..
Avatar
kenan - 1 yıl önce
Temizlik insanın içinde olur.icinde temizlik bilinci olmayan insana ne yaparsan yap fayda etmez.....
Avatar
mevlüt - 1 yıl önce @Hüseyin
bencede en güzeli boş karaman.böylece temizlik sorunu ortadan kalkar.i̇nsanın olduğu yerde temizlik hizmetleri olmak zorundadır.vatandaş kirletiyor diye haber olmaz.
Avatar
Mühendis - 1 yıl önce
cezai yaptırım ama onun öncesinde eğitim şart... çevre bilinci olmayan insandan vatana millete ne hayır gelir.