banner417
banner444
11 Şubat 2016 Perşembe 15:10
992 Okunma
BERBER VE KUAFÖRLERİN MESAİ SAATLERİNDE DÜZENLEME
banner416
Berber ve Kuaförlerin işyerlerinin açılış ve kapanış saatlerinin yeniden düzenlenmesi konusunda basına açıklama yapan Karaman Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selahaddin Pekoğlu; "İnsanları diğer canlılardan ayıran önemli özelliklerden biri, insanların aile düzeni içinde yaşamalarıdır. Esnafımızın çoğunun ruh dengesinin bozulmasının, intiharların, intihar teşebbüslerinin, cezaevlerine düşmelerinin arkasındaki esas sebep gerek kendisine, gerekse ailesine zaman ayıramamasıdır. Dolayısıyla kendisine vakit ayıramayan bir toplumda aile yapısının çöktüğü ve bu çöküntüye bağlı olarak toplum huzurunun kalmadığı tespit edilmiştir. Aile, ne kadar sağlam olursa, toplum o derece güçlü temeller üzerine kurulmuş olur.
Evlerin otelden farkı kalmadığı, sadakat, iffet, haya, karşılıklı sevgi ve anlayış gibi manevi değerlerin azaldığı Ailenin zayıfladığı, zedelendiği, vazifelerini yapamadığı zamanlarda gayri meşru serbest münasebetler artmakta, beden ve ruh sağlığı bozuk nesiller toplumu işgal etmektedir.
Gecesi gündüzü olmayan, bayramını bile düzgünce yaşayamayan, bir özel gününde çocuklarıyla, annesi babasıyla oturup vakit geçiremeyen Üyelerimizin bu sorununa dur demek için 5362 Sayılı Kanun'un 11. maddesinde verilen yetkiye dayanarak üyelerimizle yapmış olduğumuz toplantı neticesinde işyerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlama getirmiş bulunuyoruz. Saatleri uymayanlar hakkında 5362 sayılı kanunun verdiği yetkiye dayanarak haklarında tutanak tutulup disiplin kuruluna sevk edilecektir. Bu uygulamamızın da halkımız tarafından takdirle karşılanacağını umuyor, saygılar sunuyorum." dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426