“BİR DAMLA IŞIK” PROJESİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ‘Bir Damla Işık’ konulu proje etkinliklerinin açılış programı gerçekleştirildi.

“BİR DAMLA IŞIK” PROJESİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

“BİR DAMLA IŞIK” PROJESİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
İlgili Galeriye Git
Programa KMÜ Rektörü Sabri Gökmen ile İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, daire müdürleri ve şube müdürleri katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Bülent Karademir, proje hakkında bilgi vererek 2015 yılının Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Uluslararası Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Yılı” olarak ilan edildiğini belirterek proje ile eğitim ve araştırma kurumları, teknoloji platformları ve özel sektör katılımlı pek çok paydaşı bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu lise yıllarında gerçekleştirilen proje ile öğrencilerin, üniversitelerde çalışılan bu konulara şimdiden ilgi duymaya başlamasının önemini vurgulayarak projenin en büyük katkılarından birinin ufku geniş öğrencilerin yetişmesi olacağını dile getirdi. Sultanoğlu çalışmaları dolayısıyla proje ekibine ve ortaklarına teşekkür etti.
Daha sonra programda, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Aslan tarafından “Işık ve Işık Kirliliği” konulu bir konferans verildi.
20 Nisan 2015 tarihine kadar konferanslar, ışık ölçümleri, fuar ve ışık gösterileri gibi etkinliklerle gerçekleştirilecek çalışmalar, ziyaretçilere açık olacak.
Ayrıca 12 ve 28 Nisan tarihlerinde Trt Radyo-1 de düzenlenen programda, proje ile ilgili bilgiler paylaşılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.