Birlik Beraberlik İçinde!

STK’lar İmam Hatip Liseleri İçin Bir Araya Geldi

Birlik Beraberlik İçinde!

banner390
Vakıf ve derneklerin Karaman temsilcileri, eğitim faaliyetlerini sürdüren İmam Hatip Liselerine katkı sağlamak ve yeni açılacak Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde uygulanacak eğitim konusunda istişare yapmak için Karaman Öğretmenevinde bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, Karaman Valisi Sayın Murat Koca’nın başkanlığında yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü,  İl Müftüsü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Memur-Sen İl Temsilcisi, Ensar Vakfı, Kaimder, Yunus Emre Vakfı, Semerkand Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Ahlak Kültür ve Çevre Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Geylani Vakfı il temsilcileri ile Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantıda, Karaman’ın eğitim yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Vali Murat Koca: “İlimiz eğitim yatırımları açısından iyi bir noktaya geldi. İnşaat aşamasındaki okul binaları da hizmete girdiği zaman bina ve derslik imkanları bakımından Karaman ülke genelinde ilk sıralarda yer alacaktır. Devletimiz için eğitim önceliklidir. Bizler de bu noktada her türlü imkanı seferber ediyoruz.” dedi.

Yapımı devam eden Proje Anadolu İmam Hatip Lisesine, Bakan Ömer Dinçer’in büyük önem verdiğini belirten Vali Koca; “Yeni yapılacak İmam Hatip Lisesinin, eğitim kalitesiyle bölgede öne çıkan, tercih edilen bir okul olacağına inanıyorum. Eğitimde devletin imkânlarıyla vakıf ve derneklerin katkıları birleşince muhakkak ki güzel sonuçlar alınacaktır.” şeklinde konuştu.

Model proje okulları hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, devletin imkânlarıyla halkın ve STK’ların ortak hareket ederek eğitime destek vermesinin önemli olduğunu vurguladı. Sultanoğlu: “Yeni yapılacak İmam Hatip Lisesinde öğrenim görecek öğrencilerin, yabancı dil eğitimi için yurt dışı programları düzenlenerek tecrübe kazanması gerekir. Yine Kuran-ı Kerim eğitimleri de bu konuda yetkin kişilerden alınmalı. Bu sebeple sadece ilimize yönelik değil bölgesel hatta uluslararası alanlarda başarılar elde edecek okullar ve öğrenciler yetiştirme hedefindeyiz. Devletimizin tüm alanlarda daha iyi seviyelere ulaşabilmesi için 2023 hedefleri arasında yer alan iyi yetişmiş, dünya ile yarışabilecek nesil yetiştirme hedefi doğrultusunda yatırımlar ve çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin fikir ve önerilerini sunduğu toplantı karşılıklı görüşlerin bildirilmesiyle son buldu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gazalpa - 3 yıl önce
Sonuç nedir. Hangi kararlar alındı.