ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE

29 Mart 2014 yerel seçimleri neticesinde göreve gelen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daha 1 yıl olmadan, beş yılı kapsayan seçim beyannamesinde belirtilen projelerin % 70 'ini hayata geçirdi.

ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE

banner390
ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE
İlgili Galeriye Git
Geçtiğimiz günlerde, ORC araştırma şirketinin 81 ilde yaptığı anket sonuçlarına göre en başarılı il belediye başkanları arasına giren Başkan Çalışkan döneminde Karaman en parlak dönemlerinden birini yaşıyor.

Dev Projelere Start Verildi

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın ilk görev yılı içerisinde, Karaman'ın çehresini değiştirecek projelerde ilk kazmalar vuruldu. Yapılamaz denilen projelerin başında gelen Piri Reis Vadisi ihalesi TOKİ tarafından yapıldı ve yüklenici firma ilk etap çalışmalarına başladı. Karaman Belediyesi'nin en prestijli tarihi alan düzenlemesi olan Ak Tekke Kent Meydanı Proje'sinin başlamasına engel teşkil eden bütün prosedürler çözüldü ve 2015 yılı içerisinde çalışmalara başlanacak seviyeye geldi.

Diğer yandan, Karaman için birçok açıdan hayati önem taşıyan yeni çevre yolu projesi temeli atıldı ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Larende ve Sümer Mahalleleri Hayat Buluyor

Şehir içi trafiğin daha güvenli hale getirilmesi bakımından başlatılan çalışmalar kapsamında alt ve üst geçitler yapılıyor. Bu sayede gerek araç trafiği gerekse yaya trafiği daha güvenli hale getiriliyor. Gökkuşağı Havuzu, Makro market civarlarında yapılan ve yapımına devam eden alt ve üst geçitler sayesinde yıllardır şehirden kopuk vaziyette kalan Larende ve Sümer mahalleleri hayat buluyor.

Caddeler Daha Modern Hale Geldi

Yeni Minare, Mehmet Bey (İmaret) ve Yunus Emre Caddeleri üzerinde başlatılan yenileme ve düzenleme çalışmaları kapsamında hem şehrin en merkezi caddeleri daha modern hale geldi, hem de hizmet veremez hale gelmiş alt yapı tamamen yenilendi.

Araç Parkına 3 Milyonluk Dev Yatırım

Tam donanımlı ve çok fonksiyonlu olarak tasarlanan Yeni İtfaiye Binası tamamlandı. Ayrıca belediye araç parkına 3 Milyon liraya varan dev bir yatırım gerçekleştirildi. Özellikle temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan araçlar sayesinde Karaman Belediyesi temizlik hizmetlerinde % 40 lara varan bir tasarruf edecek.

Sosyal Hizmetlerde Örnek Belediye

Karaman Belediyesi, "Sosyal Belediyecilik Anlayışı" kapsamında son dönemde gerçekleştirdiği hizmetlerle de göz dolduruyor. Mezarlık hizmetleri, aş evi, sığınma evi, gıda bankası, taziye hizmetleri gibi vatandaşların ihtiyacı olan birçok alanda Karaman Belediyesi vatandaşının her zaman yanında olmayı başarıyor.

Karaman Belediyesi Kent Konseyi Hız Kesmiyor

Yine bu dönem yeni bir oluşum gerçekleştirilen Karaman Kent Konseyi, alt meclisleri ve çalışma grupları ile toplum yararına olan birçok konuda konferans seminerlerin yanı sıra dernekler ile ortak projelerde buluşarak yarım faaliyetlerinde bulunuyor.

Vatandaşla İç İçe Bir Başkan

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, büyük projeler ve önemli yatırımların yanı sıra, halkla iç içe olması ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de içinde olması ile vatandaşın takdirini topluyor. Açılışlar, dernek faaliyetleri ve diğer kurumların etkinliklerin davetlerine katılarak vatandaşların her zaman yanlarında olmaya devam ediyor.

Karaman'ın her alanda büyümesi, gelişmesi ve marka şehir olması yolunda gereken bütün çalışmaların yapılacağını ve atılması gereken bütün adımların atılacağını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, " Karamanda yaşayan bütün vatandaşlarımız, bu değişime ve gelişime tanıklık edecekler" dedi.

 

 

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karamanlı - 2 yıl önce
Bence en önemli sorunlar otopark ile eski yollarin(ismet pasa cd. , molla fenari cd ve 30 metrelik yol v.b) dar ve yetersiz kalması...merkezde ki araç trafiği icin artık alternatifler bulunması gerekirse kamulastirma ile yeni yollar acılması gerekiyor.Mesela merkeze en yakin olan Koçak dede mh. Yeni ulaşim ağına merkez olacak şekilde yunuskent_carşı_kale_yeşilada mh_ vs aralarında bağlantı olacak şekilde geniş yollar ile yeniden dönüşüm kapsamina alinabilr
Avatar
karamanlı - 2 yıl önce @karamanlı
ben memnun değilim arkadaş belediye calismiyor
Avatar
xman - 2 yıl önce
Yol.yol.yol karamanda yol yok. Genis genis caddeler yapilmali. Gerekirse Adana gibi sehri tasımalı gerekirse yeni bir KAraman olusturulmali.2 caddeye memleket sıkışmış.. esnaf tüccar 5-10 bin kira vermek zorunda kaliyor. Yeni yaşam ve ticaret alanlari yeni yapilasma yapilmalidir.
Avatar
karaman - 2 yıl önce
bu orc araştırma şirketi nerde arastırma yapmış gelsınler burda vatandaşla yapsınlar anket bakalımm sonuc ne olacak daha beledıye başkanına ulaşamyoruz randevu verıyorlar ama nedense görüşemiyoruz beledıye başkanıyla görüşmek başbakanla görüşmekten daha zor bi̇ duruma geldi orc şi̇rketi̇ duy sesi̇mi̇
Avatar
Anima - 2 yıl önce
gözle görünen elle tutulan işler yapılması gerekiyor
Avatar
207 - 2 yıl önce
ıkı gun yagmur yagdı butun yollar delık desık oldu ıkı gun sonra bı yama yapacaklar 4 5 ay sonra yıne aynı olacak o yollar once yolları yapın yolları.