banner417
banner444
25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:15
939 Okunma
FUAR VE KONGRE MERKEZİ KARAMAN’A PRESTİJ KAZANDIRACAK
banner416
    İlimizde yıllardır eksikliği hissedilen ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak bir mekân olarak; Karaman Belediyesi, Devlet Planlama Teşkilatı ve Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile Elmaşehir Mahallesi’ne yapılan Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı hızla yükseliyor.
    20 bin 35 metrekare alan üzerine inşa edilen projenin betonarme kaba inşaatı tamamlandı, çelik imalatları % 80 oranında bitti, dış cephe kaplama ve yalıtımları da tamamlanarak iç detaylara geçildi. 
    Fuar ve Kongre Merkezi’nin yapısı ve fonksiyonları ile Karaman'a büyük prestij kazandıracağını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Karaman’ımız için büyük öneme sahip olan Fuar ve Kongre Merkezi’nde çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Fuar ve Kongre Merkezi son derece fonksiyonel bir şekilde tasarlandı. Açık ve kapalı fuar alanları, toplantı ve seminer salonları ve çeşitli sergilerin yapılabileceği salonların bulunduğu merkezde ayrıca toplantı, konferans ve seminerler esnasında simültane (aynı anda) dil çevirilerinin yapılabileceği bir sistem bulunacak. Proje hizmete girdiğinde hem şehrimizdeki programlara hem de uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak. İnşallah 2016 yılı içerisinde Fuar ve Kongre Merkezi’ni tamamlayarak Karamanımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426