banner417
banner425
23 Kasım 2016 Çarşamba 17:20
525 Okunma
FUAR VE KONGRE MERKEZİ’NDE SONA GELİNDİ
banner416
            Karaman Belediyesi’ne bağlı ekipler kentin birçok bölgesindeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da, çalışma yapılan alanlarda incelemelerde bulunuyor. Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar, Abdullah Bağırgan ve birim amirlerinin hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Çalışkan, çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.
            Başkan Çalışkan ilk olarak Elmaşehir Mahallesi’nde yapımı devam eden Fuar ve Kongre Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çok kısa bir zaman içerisinde Fuar ve Kongre Merkezi’nin hizmete gireceğini söyleyen Başkan Çalışkan: “Ulusal ve uluslararası organizasyonlara cevap verebilecek kapasitede tasarlanan Fuar ve Kongre Merkezinde; Açık ve kapalı fuar alanları, konferans ve seminerler esnasında simültane (aynı anda) dil çevirilerinin yapılabileceği toplantı salonları, sergi salonları, yeme-içme salonları ve otopark alanları yer alacak” dedi.
             Daha sonra Hürriyet Mahallesi’nde yapılan kaldırım çalışmaları inceleyen Başkan Çalışkan, mahalle sakinleri ve semt spor sahasında top oynayan çocuklarla sohbet etti. Başkan Çalışkan, çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilmeleri sağlamak adına spor yatırımlarının mahalle mahalle devam edeceğini belirtti.
             Vali Hakkı Teke Hoşgörü Ormanı’ndaki 500 bin metrekare alan üzerine yapılan Türk Dünyası Kültür Parkı’nı da gezen Başkan Çalışkan, inşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426