Güngörer; Karla Mücadeleye Hazırız

Karaman İl Özel İdaresi ekipleri Karaman genelinde etkin olan kar yağışı nedeniyle tüm ekipleri ile karla mücadele için hazır durumda olduğunu bildirdi.

Güngörer; Karla Mücadeleye Hazırız

banner390
İl Özel idaresi ekiplerinin kar yağışı nedeniyle ekiplerin tam olarak hazır bulunduğunu bildiren İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer; İl Özel İdaresi 12 Greyder, 3 Bıçaklı Kamyon, 3 Yükleyici, 6 adet 4 çeker Pikap ve 12 ekibiyle kar mücadelesi için hazır durumda. Merkeze bağlı köyler ve yaylalara çıkan yollarda kar ile mücadele için ekiplerimiz gelen ihbarları değerlendirerek, yolların trafiğe açılması için gerekli önlemleri almış durumdadır. Ekiplerimiz kar yağışı nedeniyle an itibariyle kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde çalışmalara başlamış durumda olup, vatandaşlarımızın da mağdur olmaması için trafiğe kapanma ihtimali olan yolları 0338 226 15 00 numaralı telefondan ekiplerimize bildirebilir." dedi.
 Kasım ayında yağan yoğun kar yağışı nedeniyle de İl Özel idaresi ekipleri 24 araç ve 9 ekip ile her hangi bir olumsuzluk yaşanmadan, 4 adet işçi servis otobüsü ve 6 adet binek araç kurtarılmış Ayrıca; Merkeze bağlı Aybastı Köyü yaylasında mahsur kalan baba ile oğula ulaşılarak kurtarılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Alaaddin - 2 yıl önce
Bundan önceki karda hiç ekibiniz yoktu şehir kendi haline bırakılmıştı.sayın belediye başkanı Urfa'da toplantıya gitmişti o zaman Karaman kar esaretinde kalmıştı.bu millet cok hizmet bekliyor sandıkta millet görevini yapıyor sizde görevinizi yapın